عملکرد RF یا رادیو فرکوئنسی چگونه است؟

2 Minutes to study

رادیو فرکوئنسی
پوست، مو، ناخن یکشنبه - 10 اکتبر 2021

RF چیست؟ (رادیو فرکوئنسی)

دربارهRF یا رادیو فرکوئنسی چه می‌دانید و با کارهای آن آشنایی دارید؟ در ادامه این مقاله از سایت ابیان به معرفی آن می‌پردازیم.

یک انرژی الکترومغناطیسی ۳۰۰-۳ کیلوهرتز است که با RF بافت تعامل دارد و گرما تولید می‌کند.

بر خلاف لیزر که برای رادیو فرکوئنسی تولید گرما در نور را هدف می‌گیرد، منبع تولید گرما در غیر مقاومت بافتی نسبت به حرکت الکترون در میدان آر اف است. با استفاده از این تکنولوژی پوست تا ۶۵ درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود که باعث جمع شدن کلاژن و تسریع روند بهبود زخم می‌شود.

گرم شدن پوست به‌صورت انتخابی به همراه حفظ یکپارچگی اپیدرمال اثرات جانبی پس از درمان را کاهش داده و دورۀ بهبودی را به حداقل می‌رساند.

آر اف در سال ۲۰۰۲ به عنوان یک درمان غیر تهاجمی برای چروک‌های دور چشم و در سال ۲۰۰۴ برای رفع چین و چروک صورت توسط سازمان غذا و دارو تایید شد.

برای حل چربی و سلولیت میدان‌های مغناطیسی پالسی گرمای یکنواختی را در چندین عمق به محل وارد می‌کنند و به این ترتیب جریان خون، تخلیه لنفاوی و تولید کلاژن را تحریک می‌کند. و در نتیجه آن کش‌سانی پوست برگشته و ظاهر شل ناحیه تحت درمان از بین می‌رود. با استفاده از رادیو فرکوئنسی نتیجه بعد از درمان به‌صورت فوری قابل مشاهده است.

آر اف به معنای امواج رادیو فرکانسی است که در دنیای پزشکی استفاده‌های مختلفی دارد. این امواج به منظور از بین بردن سلولیت و انباشتگی چربی در نواحی مختلف بدن و بهم ریختن تناسب اندام، چین و چروک صورت و دور چشم، پیری پوست و آکنه استفاده می‌شود. ساختار اصلی سیستم‌های آر اف شامل یک نوسان ساز امواج الکترونی در محدودۀ فرکانس رادیویی است.

رایدو فرکوئنسی
درباره rf

موارد استفاده از دستگاه RF

دستگاه RF امواج رادیویی با فرکانس بالا تولید و از بافت‌های بدن عبور می‌دهد. این امر باعث تولید حرارت عمقی به میزان ۴۴-۴۸ درجه سانتی‌گراد در چربی های اضافۀ بدن می‌شود.

این دستگاه برای درمان سلولیت و لاغری موضعی از قبیل شکم، پهلو، ران، بازو، سینه و غبغب استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از RF

این دستگاه برای لاغری، انرژی فرکانس رادیویی پوست را بدون کمترین آسیب و عارضه، گرم می‌کند تا سلول‌های چربی شکسته و کلاژن و الاستین تولید شود. کلاژن تولید شده سبب شفافیت و بهبود الاستیسیته یا قوام و خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. 

بنابراین یکی از مهم‌ترین نتایج رضایت‌ بخش این روش، شفافیت پوست در کنار کاهش وزن است. 

از بین رفتن شلی پوست و سفت کردن آن، از بین بردن جوش، نرمی و سفت شدگی عضلات مانند باسن بعد از لیپوساکشن و فرم دهی بدن از مزایای استفاده از رادیو فرکوئنسی است. 

نقش کلاژن در تقویت پوست چیست؟

از بین بردن افتادگی پوست با آر اف

روش استفاده از رادیو فرکوئنسی

امواج رادیو فرکوئنسی از سال‌ها قبل توسط پزشکان به‌عنوان درمان ضد چروک و سفت شدن پوست‌های شل و افتاده استفاده می‌شده و هنوز هم در بسیاری از مرکزهای لیزر و زیبایی پوست معتبر در دنیا و ایران استفاده می‌شود.

در این روش ابتدا یک روغن مناسب مانند آرگان یا شترمرغ روی پوست مالیده می‌شود و سپس با دستگاه آر اف (امواج رادیویی پرفرکانس) روی پوست وارد می‌شود.

این امواج به تدریج گرما را از سطح به عمق پوست وارد کرده که دو تاثیر عمده روی پوست به جا می‌گذارد، اولین اثر که سریع و کوتاه مدت است اثر لیفت یا کشیدگی پوست بوده که طی دو جلسه ظاهر می شود.

این تأثیر موقت ناشی از انقباض و کشیدگی کلاژن های زیر پوست بوده که سبب لیفت موقت پوست می‌شود.

اثر دوم که دراز مدت است با تکرار جلسه‌های متعدد به دست می‌آید و خاصیت ضد چروک دارد و چروک‌های ظریف پوست به ویژه دور دهان و لب و دور چشم به تدریج کمتر و کمتر می‌شود. 

بعد از جلسات درمانی آر اف به هیچ وجه پوست دچار سوختگی و لک نخواهد شد و هیچ دوران نقاهتی ندارد.

این روش فقط در حدود نیم ساعت زمان می‌برد و در مطب انجام می‌شود.

نتایج آن ثابت و یکنواخت بوده و بیماران نه تنها رفع چاقی صورت خود را تجربه می‌کنند بلکه شبیه به آنچه که در لیپوساکشن حاصل می‌شود، صورتی خوش فرم خواهند داشت. 

لاغری موضعی با RF

چاقی موضعی امروزه یکی از مشکلات بیماری از افراد است. 

پهلوها و شکم، زیر بازوها و در برخی افراد پشت کمر شایع‌ترین قسمت‌هایی‌اند که دچار چاقی می‌شوند. لاغری موضعی با رادیو فرکوئنسی یکی از بهترین روش‌های مطرح در دنیاست. در کنار این روش حرکات ورزشی مخصوص برای رفع سریع‌تر چربی ها توصیه می‌شود.

امتیاز شما در رابطه با این پست؟
2 رای

دیدگاه خود را ارسال نمایید

به سوالات شما در دیدگاه پاسخ داده خواهد شد

در خانواده ابیان کیفیت دستور کار ماست .

شرکت های گروه ابیان
abian-companies abian-companies
مجوز های گروه ابیان
abian-permits

دسته بندی

راه های ارتباطی

آدرس: تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان دستگردی، پلاک 273

شماره های تماس: 021-91212000

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید